„Dwanaście batów” Pawła Kucharskiego – debiut literacki z sukcesem

Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim artykule (czytaj tutaj …) powieść „Dwanaście batów” pojawiła się w sprzedaży w sierpniu br. i od razu podbiła serca zarówno recenzentów jak i czytelników. A ponieważ jako pierwsi pisaliśmy o tej książce, to zasypaliście nas lawiną pytań o to kim jest autor?, jak powstała książka?, czy faktycznie jest na faktach?, kim jest tytułowa bohaterka?, czy będzie kolejna część? itd. W związku z tym postanowiliśmy dowiedzieć się szczegółów u źródła – czyli zaprosić do rozmowy autora tej powieści – Pawła Kucharskiego.

Na zdjęciu: Paweł Kucharski – autor powieści pt. „Dwanaście batów”

Zanim przejdziemy jednak do zadawania szczegółowych pytań przybliżymy sylwetkę Pawła wszystkim ty, którzy jeszcze go nie znają.

Paweł Kucharski z sukcesem zadebiutował w tematyce powieści dla dorosłych, swoją kontrowersyjną powieścią erotyczną „Dwanaście batów”. Jest niepoprawnym optymistą, urodzonym w 1975 roku w Koszalinie gdzie spędził pierwsze dwadzieścia lat swojego życia. Do Łodzi przyjechał na jeden dzień i tak zasiedział się na kolejne dwadzieścia lat, rozwijając się w branży gastronomicznej. Zawodowo robił niemal wszystko (kiedyś powstanie osobna książka na ten temat). Zaczynał jako kucharz a potem szef kuchni w kilku szanujących się restauracjach w Łodzi i Katowicach by w końcu otworzyć swój własny pub i restaurację. Grywa na gitarze i pianinie, najchętniej jednak bez publiczności. Ukochana rasa psów ‒ doberman po przejściach (czytaj: pinczerek miniaturowy).

Sama książka to historia dziewczyny, która po studiach przyjeżdża z małej miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu lepszego życia. Wkrótce zostaje barmanką w klubie nocnym, a obiektem jej zainteresowania staje się tajemniczy Robert- jej szef. Mężczyzna od pierwszych chwil wywołuje w Adzie mieszane uczucia, od ekscytacji po lęk. Jego tajemniczość i dominacja wyzwala w niej pożądanie i fascynację karami cielesnymi.

 

CP: Paweł jak sam mówisz: „Powstanie niniejszej powieści było dla mnie niemałym zaskoczeniem …prawdopodobnie rozliczne talenty posiadam, o których sam jeszcze nie wiem” – powiedz w takim razie w jakich okolicznościach powstała książka „Dwanaście batów”.

PK: Cóż, wszystko przez COVID 19 i narodową kwarantannę. Sam pomysł napisania książki powstał już wcześniej, ale ze względu na obowiązki zawodowe ciągle brakowało czasu na jego realizację. Taka możliwość pojawiła się  kiedy to wszyscy musieliśmy siedzieć w domach. Ja w tym czasie przebywałem służbowo we Wrocławiu i na kilka tygodni  utknąłem bezczynnie w hotelu. Pomyślałem , że teraz albo nigdy i tak właściwie, spontanicznie została opisana przeze mnie ta dosyć  kontrowersyjna, ale prawdziwa  historia . Odpowiadając natomiast na pierwszą część pytania o zaskoczenie i ,,rozliczne talenty” miałem na myśli fakt, że nie kształciłem się w kierunku powieściopisarstwa, a tak wiele pozytywnych opinii na temat mojej książki (za które wszystkim serdecznie dziękuję) przekonało mnie, że może powinienem dalej iść tą drogą.

 

CP: Czyli faktycznie to historia na faktach?

PK: Tak, główna bohaterka Ada naprawdę istnieje, choć jej imię i niektóre wątki zostały przeze mnie zmienione z wiadomych względów…

 

CP: A dlaczego akurat taka tematyka. Przecież w Polsce erotyka poza literaturą Blanki Lipińskiej praktycznie nie istnieje i ogólnie jest to temat tabu.

PK: Z jednej strony chyba właśnie dlatego! A z drugiej akurat życie dało mi niemal na tacy tą właśnie historię , którą wystarczyło jedynie w ciekawy sposób opisać. Zatem postanowiłem, że w mojej książce  sceny erotyczne i opisy kar będą tak szczegółowo i obrazowo przedstawione,  jak jeszcze nigdy dotąd  i mam nadzieje, że mi się to udało. Wiem, że wielu ludzi fascynuje ta tematyka i chciałem napisać tą historię w taki sposób, w jaki sam chciałbym taką literaturę czytać .

 

CP: Co było dalej? Przecież nie jest łatwo tak po prostu wydać książkę i zadebiutować z takim sukcesem.

PK: Następnie pomyślałem, że chyba fajnie wyszło i  dałem tekst do przeczytania (w wielkiej tajemnicy) moim znajomym, aby ocenili, czy faktycznie historia jest ciekawa, czy to może tylko moje grafomańskie ego?  Przyjacielskie opinie okazały się być pochlebne, dzięki czemu odważyłem się na kolejny krok – wydanie książki. Chyba dopiero tu zaczęła się prawdziwa batalia, bo o ile samo wydanie, jeśli się jest self-publisherem nie jest zbyt skomplikowane chociaż też niełatwe (kiedy się to robi pierwszy raz) to promocja i dystrybucja już tak. I tu z pomocą przyszła firma GAPA Marketing and PR Solution, która zajęła się reklamą, dystrybucja i sprzedażą. A dalej to już poszło.

 

CP:  A czy będzie kolejna część, bo zakończenie sugeruje taką możliwość? Jeśli tak, to co w niej będzie?

PK: Cóż, nie potwierdzam i nie zaprzeczam.  Na razie nie planuję kontynuacji, ale też nie wykluczam takiej możliwości. Dużo zależy od przyjęcia przez czytelników tej powieści. W głowie mam kilka pomysłów na kontynuację , ale to na razie tylko zarysy, których nie chciałbym jeszcze zdradzać. Póki co skupiam się na pomocy w promocji książki  i niekiedy na spotkaniach autorskich z czytelnikami.

 

CP: Jak przyjaciele  zareagowali na to, że wydałeś książkę i dołączyłeś do zacnego grona autorów?

PK: Wielkim, ogólnym zdziwieniem, szokiem i niedowierzaniem. Tak jak wspominałem wcześniej, zabierając się za pisanie poważnej w gruncie rzeczy powieści, a nie mając do tego wcześniejszego przygotowania, sam mocno byłem zaskoczony tym, jak dobrze wyszło. Moi znajomi i przyjaciele kompletnie nie znali mnie od tej strony, toteż fakt wydania książki był pozytywnym, ale niemałym zaskoczeniem.

 

CP: O czym marzy Paweł Kucharski?

PK: Nie będę tu przytaczał górnolotnych wizji  o świecie bez wojen i chorób choć miło by było w takim żyć. Paweł Kucharski marzy o bardzo przyziemnych rzeczach, chyba jak większość ludzi: o zdrowiu dla siebie i najbliższych, o jakiejś stabilizacji w tych trudnych czasach i małym domku nad rzeką, wokół którego będzie biegać czterdzieści małych szczęśliwych piesków . (śmiech)

 

CP: Zatem tego Panu gorąco życzymy. Dziękujemy za szczere odpowiedzi i liczymy na kolejną część „Dwunastu batów”.

Więcej na www.kucharskipawel.pl lub na www.gapamarketing.pl 

Przewiń na górę