Smartfony marki Sharp debiutują w Polsce

Sharp to japońska, międzynarodowa korporacja z siedzibą w Sakai-ku, Sakai, która projektuje i wytwarza produkty elektroniczne. Od 2016 r. Jest spółką zależną od tajwańskiej grupy Foxconn Group. Dziś Sharp zatrudnia ponad 50 000 osób na całym świecie. I właśnie debiutuje ze swoimi smartfonami w Polsce.

Firma została założona we wrześniu 1912 roku w Tokio i bierze swoją nazwę od jednego z pierwszych wynalazków jej założyciela Tokuji Hayakawa – ołówka mechanicznego Ever-Sharp. O burzliwej historii powstania mechanicznego ołówka i marki Sharp napisali dziennikarze z blogu SmartNinja.pl, w artykule: „Ile wspólnego ma ołówek z ekranem LCD? Czyli krótka historia Sharpa”.

Jakiś czas temu w Polsce urządzenia tej marki były bardzo cenione i popularne. Jednak w miarę napływu olbrzymiej konkurencji z branży elektroniki, na kilkanaście lat marka Sharp została wyparta z naszego rynku i troszkę zapomniana.

Jak się okazuje Sharp powraca na salony dzięki Polskiemu dystrybutorowi firmie CK Mediator.  Na pierwszy ogień/testowo poszły budżetowe modele Aquos C10 oraz D10. Okazało się, że był to „strzał w dziesiątkę” i wszystkie urządzenia wyprzedały się od ręki. Dlatego od stycznia 2020 roku dystrybutor poszerzył ofertę Sharpa o kolejne dwa modele, już nieco droższe i dla bardziej wymagających użytkowników: Aquos V i Aquos R3.

Sharp Aquos V działa na Androidzie 9 Pie oraz procesorze Snapdragon 835. Dodatkowo, producent umieścił w nim wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 5.9” oraz podwójny tylny aparat.

Sharp Aquos R3 to flagowy model  z dużym ekranem IGZO o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości Quad HD+ (3120 x 1440 pikseli), charakteryzującym się odświeżaniem 120 Hz, a także obsługą HDR 10. Ciekawym elementem jest dodatkowe, drugie wcięcie na dole ekranu, gdzie umieszczony jest czytnik linii papilarnych.

Wartym uwagi rozwiązaniem jest też podwójny aparat, a właściwie aparat i kamera. Zdjęcia wykonuje się za pomocą matrycy 12 Mpix z optyką f/1,7 o kącie widzenia 78 stopni, natomiast do nagrywania wideo służy drugi moduł – 20 Mpix (f/2,4, 125 stopni). Przedni aparat, umieszczony w górnym wcięciu, ma natomiast rozdzielczości 16 Mpix. Fotografowanie wspierają funkcje sztucznej inteligencji.

Aquos R3 napędzany jest układem Snapdragon 855, który do pomocy otrzymał 6 GB pamięci RAM. Do całkowitej dyspozycji użytkownik ma 128 GB pamięci. Dużą zaletą tego modelu są także głośniki stereo z Dolby Atmos. Akumulator o pojemności 3200 mAh można ładować bezprzewodowo w standardzie Qi (11 W). Wszystkim zarządza system Android 9.0.

Zapowiedziane ceny rynkowe to ok 1080 zł za Aquosa V  oraz około 3400 zł za model Aquos R3. Czy i tym razem dystrybutor powtórzy sukces sprzedażowy? Zobaczymy.

 

Autor: DoB

Przewiń na górę