Jak zorganizować udaną imprezę lub niezapomniane wesele? – o dzisiejszych atrakcjach i dodatkowych rozrywkach dla gości opowiada ekspertka – Sylwia Kalicka

Udane przyjęcie lub impreza to wynik wielu czynników. Organizatorzy dwoją się i troją, aby to właśnie ich przyjęcie było tym niezapomnianym i idealnym. Już nie tylko dobra muzyka i smaczne jedzenie jest gwarantem świetnej zabawy. Dziś goście muszą mieć jeszcze dodatkowe atrakcje, aby w pełni powiedzieć: „Ach co to był za ślub……” Takie właśnie dodatkowe atrakcje dostarcza swoją fotobudką Cyk Trójmiasto Pani Sylwia Kalicka.

Pani Sylwio co to jest w ogóle fotobudka?

SK: Fotobudkę można nazwać mobilnym urządzeniem działające na zasadzie „przenośnego” studia fotograficznego z tłem fotograficznym ustawianych na otwartej przestrzeni, wykonuje ona zdjęcia seryjnie i od razu je drukuje. Wykorzystywane głównie do celów rozrywkowych jako atrakcja podczas imprez, wesel, przyjęć urodzinowych, imprez integracyjnych, studniówek, bali, a także targów oraz imprez firmowych.

Firmy wynajmujące fotobudki pozwalają klientom wynająć ją na krótki czas, najczęściej na kilka godzin. Wynajem na godziny był bardzo popularny w USA, a aktualnie staje się coraz popularniejszy również w Polsce. Zwykle wynajem jest zlecany na przyjęcia weselne czy urodziny. Nie brakuje również zamówień na imprezy firmowe co jest też stosunkowo nie drogą formą promocji np. danej marki po przez możliwość spersonalizowania wydruku dodania loga.

W naszej fotobudce (Fotobudka Cyk Trójmiasto) drukowane są dwa rodzaje zdjęć: w formacie 5×15 oraz 10×15 centymetrów, dostępne po wykonaniu, w ciągu kilku sekund. Każdy chętny otrzymuje odbitkę. Istnieje także możliwość przesłania zdjęć mailem lub na Facebooka, a po wynajmie zdjęcia wysyłamy również w wersji elektronicznej.

Dodatkowo przy wynajęciu fotobudki istnieje przynajmniej jedna osoba obsługi pomagająca gościom przy ustawianiu się do zdjęć oraz nadzorująca jej pracę. Oprócz fotobudki, dostarczane jest tło oraz rekwizyty do przebierania. Nasz animator jest przez cały czas na miejscu i zachęca gości do szaleństwa i puszczania wodzy fantazji. Najważniejsze to dobra zabawa a my dajemy z siebie wszystko, aby impreza była niezapomniana. W pakiecie weselnym dodajemy księgę gości, w którą goście wklejają zdjęcia i piszą kilka miłych słów.

 

Dla czego warto wynająć fotobudkę Cyk Trójmiasto?

SK: Korzystanie z fotobudki daje mnóstwo radości, a efektem finalnym są zawsze profesjonalnie i dowcipne zdjęcia z zabawnymi rekwizytami, a także co najważniejsze wspomnienia z udanej uroczystości. Na wielu imprezach zauważyłam że w czasie kolejki do niej goście nawiązują lepsze relacje, co wiecej .. nawet przyjaźnie, a przyjęcie zmienia klimat na bardziej imprezowy i luźniejszy.

– Fotobudka to także sposób na reklamę i budowę wizerunku firmy – podkreśliła Sylwia Kalicka.

Na zdjęciu: Sylwia Kalicka podczas eventu wraz z fotobudką

Wynajem fotobudki może być atrakcyjną formą promocji i reklamę firmy lub marki. Choćby po przez dostosowanie wyglądu budki do identyfikacji wizualnej firmy. W zależności od wizji budkę można ozdobić logotypem klienta lub nawet cały jej wygląd może nawiązywać do specyfiki jego biznesu. Osoby robiące sobie zdjęcia w fotobudce otrzymają spersonalizowane zdjęcie, na którym umieszczane jest logotyp, hasło reklamowe lub hasło przewodnie imprezy. Na specjalne życzenie można też zamówić specjalne tło dostosowane do tematyki imprezy lub akcji promocyjnej organizatora.

 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając fotobudkę?

SK: Przede wszystkim na jakość robionych przez nią zdjęć: ostrości, nasyceniu barw, odpowiednim kadrowaniu, itp. Warto dowiedzieć się co konkretnie zawiera pakiet, czy wydruk jest z gotowych wzorów czy personalizowany? Ponadto, należy sprawdzić czy dana firma oferująca wynajęcie budki zapewnia też na miejscu pomoc asystenta, który w razie potrzeby wytłumaczy gościom zasadę jej działania, a osoby nieśmiałe zachęci do zrobienia sobie zdjęć i dopilnuje aby gadżety i rekwizyty znalazły odpowiednie zastosowanie i były uporządkowane. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sprawdzenie czy firma oferująca wynajem fotobudki zapewnia tła do robienia zdjęć, a jeśli tak, to czy ma takie, które będą korespondowały z klimatem wydarzenia.

 

Jakie warunki techniczne musimy spełniać aby zamówić fotobudkę?

SK: Nasza fotobudka ma stosunkowo niewielkie gabaryty co często jest plusem przy ograniczonym metrażu, w którym chcemy ją umiejscowić. Abyśmy mogli zainstalować fotobudkę wystarczy jedynie niewielka powierzchnia (minimum 2 na 4 metry) oraz źródło zasilania 230 V. Resztą zajmujemy się już my. Budkę można umiejscowić zarówno w pomieszczeniu, jak i w plenerze – trzeba jednak pamiętać o odpowiednim jej zabezpieczeniu.

 

A skąd wogóle pomysł na taki biznes?

SK: Jakiś czas temu obsługiwałam imprezę firmową, która na początku miała bardzo sztywny klimat. Było nudno i bardzo oficjalnie, aż do momentu, gdy pojawiła się na niej fotobudka, a ja zaczęłam zapraszać do niej gości. Nagle impreza nabrała zupełnie innego charakteru. Uczestnicy zaczęli ze sobą rozmawiać, robić sobie zabawne zdjęcie z rekwizytami, śmiać się i żartować. Wszystko się rozluźniło i ludzie dopiero wtedy zaczęli się dobrze bawić. Obserwując całą sytuację stwierdziłam, że moja fotobudka będzie właśnie taką prawdziwą maszyną śmiechu i pozytywnych emocji bez limitu. Wiem jak ważne jest odpowiednie nastawienie oraz profesjonalna obsługa.

Pewnego dnia na targach po raz pierwszy zobaczyłam fotobudkę i postanowiłam, że muszę kiedyś spróbować działań właśnie z taką atrakcją. Niedługo potem, ponad dwa lata temu zakupiłam takie urządzenie i na dobre rozpoczęłam własną działalność.

 

Po wiecej zapraszamy na stronę www.fotobudkacyk.pl

Autor:  DoB – Redakcja Clever People oraz Gość: Sylwia Kalicka Fotobudka Cyk Trójmiasto.

Przewiń na górę