Najskuteczniejsze zabiegi kosmetyczne, czyli piękną być!

W zasadzie większość kobiet pragnie czuć się wyjątkowo i pięknie. Niestety wiele pań ma olbrzymie kompleksy dotyczące wyglądu fizycznego. Zupełnie nie potrzebnie bo mało kto jest obdarzony tak wyjątkową urodą, że wygląda świetnie bez makijażu i bez żadnych zabiegów wspomagających. Przebarwienia skóry, krostki, zmarszczki czy inne niedoskonałości nie są obce nawet najbardziej znanym celebrytkom. Zachowanie gładkiej i świeżej skóry, szczupłej sylwetki kosztuje każdą osobę mnóstwo wysiłku i ingerencji specjalistów z zewnątrz.

Musimy pamiętać, że nie ma ideałów a o urodę trzeba po prostu dbać, aby świeciła ona pełnym blaskiem.

Poniżej publikujemy zestawienie najbardziej popularnych i najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych według ekspertek z salonu Health&Beauty SPA Magdalena Ćwikło. Poznajcie zatem usługi, dzięki którym będziecie nie tylko wyglądać pięknie, ale i czuć się wyjątkowo!

Skóra twarzy i ciała

NeoCare to multitechnologiczne urządzenie do zabiegów na twarz i ciało, które w niedługim czasie jest w stanie:

 • spłycić zmarszczki
 • niewyobrażalnie zagęścić skórę
 • wprowadzić odżywcze koktajle śródskórnie
 • wymodelować ciało
 • zredukować tkankę tłuszczową
 • ujędrnić brzuch po ciąży
 • ujędrnić brzuch po dużym spadku wagi
 • zminimalizować rozstępy i cellulit
 • nawilżyć, dotlenić i zmiękczyć skórę
 • zredukować blizny

Urządzenie NeoCare bazujące na technologii trójstopniowej fali TECAR (300kHz, 500kHz i 1000kHz) dzięki dwóm aktywnym trybom NeoBio i NeoTermo, pozwala osiągać spektakularne efekty przebudowy skóry na wszystkich jej poziomach.

Tryb NeoBio to proces, który silnie pobudza przemiany wewnątrz i zewnątrzkomórkowe we wszystkich warstwach skóry. Pozwala nam poprawić jędrność skóry i dogłębnie ją odżywić.

Tryb NeoTermo to etap, w którym dzięki wzmożonej waskularyzacji doprowadzamy do dotlenienia obszaru zabiegowego i działamy na neokolagenezę, czyli namnażanie włókien kolagenowych.

https://www.hbspa.pl/index.php/neocare-by-bloomea/

Kolejnym wiodącym prym zabiegiem kosmetycznym jest mezoterapia. 

Mezoterapia mikroigłowa i nanoigłowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wpływających na zagęszczenie i remodeling skóry.

 Celem terapii jest utworzenie sieci mikrokanalików za pomocą hipoalergicznych tytanowych igieł o bardzo małej średnicy, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej. Komórki skóry zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych, następuje zagęszczenie, pogrubienie skóry, redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów. Istotą zabiegów są punktowe (frakcyjne) nakłucia naskórka i skóry właściwej, pozwalające na dostarczenie jej skoncentrowanych składników odżywczych, witamin i kwasów z ominięciem bariery naskórka, a także na intensywną regenerację skóry.

    NanoFrax® to innowacyjne urządzenie do frakcyjnej mezoterapii nano i mikroigłowej na poziomie naskórka i skóry właściwej.  Spełnia oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów: jest skuteczny, bezpieczny, przynosi szybki efekt i ma rozsądną cenę.

    Urządzenie pozwala na stosowanie dwóch rodzajów terapii frakcyjnych:

– Nanoterapii – bezbolesnej metody nanoiniekcyjnego podania substancji czynnej do naskórka.

– Mezoterapii mikroigłowej – metoda mikroiniekcyjnego podania substancji aktywnej do naskórka i skóry właściwej, której towarzyszy stan zapalny, uwalnianie czynników wzrostu z krwi oraz przebudowa skóry.

    Efekty terapii:

 • podniesienie poziomu nawilżenia
 • poprawa kolorytu i zapobieganie przebarwieniom
 • poprawa struktury i napięcia skóry
 • pojędrnienie i spłycenie zmarszczek
 • przebudowa naskórka i głębszych warstw skóry
 • redukcja blizn i rozstępów
 • wzmacnianie naturalnego systemu antyoksydacyjnego i fotoprotekcyjnego skóry

Mezoterapia igłowa jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Podczas zabiegu wstrzykuje się specjalnie odmierzone dawki koktajlu, który został stworzony na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, witamin oraz aminokwasów. Precyzja aplikacji i doskonały skład produktu powodują, że jego działanie jest szybkie i daje imponujące efekty. Można spodziewać się spłycenia drobnych zmarszczek, głębokiego nawilżenia i zwiększenia jędrności skóry.

https://www.hbspa.pl/index.php/mezoterapia/

Karboksyterapia

Karboksyterapia to terapia dwutlenkiem węgla. Zabieg, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, polega na śródskórnej lub podskórnej, precyzyjnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla drogą iniekcji (wkłucia).

Zabieg powoduje gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi wraz ze składnikami odżywczymi. Tym samym poprawia się mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią na to jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii to:

• cienie i obrzęki pod oczami

• wypadanie włosów

• cellulit

• lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa (np. podbródek, brzuch – „oponka”, bryczesy)

• rozstępy

• wiotka skóra (np. ramiona, twarz, szyja, dekolt)

• profilaktyka anti-age

Karboksyterapia pomoże w zlikwidowaniu cieni pod oczami, redukcji zmarszczek czy blizn. Kolejną zaletą jest mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych oraz remodeling skóry. Efektem towarzyszącym jest skrócenie się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. Zmiany są widoczne natychmiast. Są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Również komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla, częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe.

https://www.hbspa.pl/index.php/karboksyterapia/

Masaż KOBIDO

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jest to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.

Wywodzi się on z tradycyjnych chińskich założeń medycznych. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni.

Jest to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów ingerencyjnych jak zastrzyki z kwasu hialuronowego, czy botox.

https://www.hbspa.pl/index.php/masaz-liftingujacy-kobido/

Podologia

Kolejnym co raz bardziej popularnym zabiegiem będącym na pograniczu medycyny a kosmetologii jest usługa podologiczna.

Podologia jest elementem nauki, który zajmuje się głównie diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp.

Podolog zajmuje się leczeniem takich schorzeń jak:

 • stopa cukrzycowa;
 • wrastający paznokieć;
 • modzele, odciski i nagniotki;
 • kurzajki (brodawki);
 • nadpotliwość stóp;
 • pęcherze;
 • grzybica stóp.

W obszarze działań podologa leży nie tylko leczenie schorzeń kończyn, ale także zmiana kształtu lub struktury paznokcia (może go nawet zrekonstruować lub profesjonalnie obciąć) oraz masaż. W zakresie jego kompetencji leży także dobór odpowiedniej ortezy oraz wykonywanie opatrunków na stopach i piętach.

Wizytę u podologa powinno się umówić w momencie, gdy gołym okiem zauważymy, że na którejś ze stóp lub obu naraz pojawiły się nietypowe zmiany, jak również wtedy, gdy żadnych zmian nie widać, a odczuwany jest silny ból i pojawiają się trudności z chodzeniem. Specjalista od stóp pomoże też wtedy, gdy na stopach pojawiły się brodawki, czyli zmiany na skórze wywołane wniknięciem do organizmu wirusa HPV czy sucha i pękająca skóra. Innymi dolegliwościami, którym jest w stanie zaradzić podolog, są odciski i modzele.

Podstawowy zabieg podologiczny to szereg działań, wymagających ogromnej umiejętności oraz wiedzy z prawidłowego skracania płytki paznokciowej. Zabieg może zostać wykonany u każdego pacjenta bez względu na wiek i płeć. Podstawowy zabieg podologiczny cieszy się dużą popularnością wśród osób z problematycznymi paznokciami z przerośniętą płytką czy łożyskiem, a także dystroficznymi, grzybiczymi, szponowatymi oraz starczymi.

https://www.hbspa.pl/index.php/podologia/

Brwi i rzęsy

Mówi się, że brwi są oprawą naszych oczu, dlatego z całą pewnością warto o nie dbać. Innowacyjnym preparatem do ich stylizacji jest henna pudrowa, która nie tylko podkreśli kolor włosków, ale przy okazji je dogłębnie odżywi.

Henna pudrowa to popularna metoda koloryzacji i stylizacji brwi, niezależnie od koloru i kształtu. Ta innowacyjna metoda koloryzacji i stylizacji, jest w całości oparta na naturalnych składnikach. Dzięki niej kolor i kształt Twoich brwi zostanie uwydatniony, a włoski staną się silne i odżywione.

    Zabieg henny pudrowej służy przede wszystkim odbudowie, optymalnemu odżywieniu, wzmocnieniu struktury i zagęszczeniu oraz aktywizacji procesu wzrostu nowych włosków na łukach brwiowych. Koloryzacja w tym przypadku jest naturalna i nie ma negatywnego wpływu na kondycję brwi – henna pudrowa nie wymaga stosowania wody utlenionej.

Sprawdza się idealnie przy brwiach rzadkich lub zbyt mocno wyregulowanych oraz pozbawionych blasku lub przyprószonych siwizną. Doskonale uzupełnia wszelkie ubytki i prześwity. Oprócz włosków henna farbuje również skórę, dzięki czemu łatwo skorygować kształt brwi. Co więcej henna pudrowa charakteryzuje się dużą trwałością – prawidłowo wykonana utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

https://www.hbspa.pl/index.php/henna-pudrowa/

Skoro znacie już najpopularniejsze zabiegi, to pora wybrać coś dla siebie. Jeśli macie jakieś pytania? Nie wiecie jaki zabieg będzie idealny dla Was?  Zapraszamy do kontaktu z jedną z naszych ekspertek:  

 • od zabiegów na twarz i ciało – Karoliną Prachnio lub Karoliną Podraską (Kinga),
 • od podologii – Magdaleną Ćwikło lub Katarzyną Julikowską,

i poproście o poradę.

e-mail: kontakt@hbspa.pl, tel. +48 577 776 788, www.hbspa.pl

Redakcja Clever People

Jak prowadzić z sukcesem salon kosmetyczny czyli szczerze o branży beauty Magdalena Ćwikło.

Przewiń na górę