Dlaczego warto uczyć się języka online?

Czy znasz to uczucie, gdy w przypływie motywacji zaczynasz myśleć  o rozpoczęciu kursu języka, którego chciałeś nauczyć się już od dłuższego czasu? Przeglądasz oferty różnych szkół językowych, sprawdzasz szczegóły, aż tu nagle okazuje się, że poza godzinnym kursem dwa razy w tygodniu drugie tyle będziesz musiał poświęcić na dotarcie do szkoły i powrót do domu…

Motywacja spada, przecież mało kto w dzisiejszych czasach może pozwolić sobie na dodatkową dwu lub trzygodzinną nieobecność w domu … Czy to już koniec, czy musisz pożegnać się z marzeniem o płynnej znajomości języka? Oczywiście, że nie.

Dla wielu osób najlepszą opcją w dzisiejszych czasach jest skorzystanie z kursu języka online. Dlaczego, oprócz wspomnianej oszczędności czasu warto uczyć się języka online?

Ucz się z każdego miejsca na Ziemi

Nieważne, czy mieszkasz w Polsce, za granicą, czy przebywasz na wakacjach- lekcje online pozwalają Ci uczyć się gdziekolwiek jesteś. Nie musisz już się przejmować, że nie zdążysz dotrzeć na lekcję, bo uciekł Ci autobus, nie musisz pędzić do szkoły, gdy za oknem leje deszcz. Wszystko, czego potrzebujesz to połączenie z internetem i komputer.

Ceny nie takie straszne

Kursy językowe online są zazwyczaj tańsze, niż kursy stacjonarne. Dzięki uczęszczaniu do szkoły językowej online możesz również zaoszczędzić pieniądze, które normalnie wydałbyś na transport. Kolejną rzeczą są materiały- przy nauce języka online są one zazwyczaj udostępniane za darmo.

Bez stresu

Nauka w szkole językowej może być dość stresująca- nowe otoczenie, nauczyciele, kursanci- to wszystko może być dla studenta obciążające i odwracające uwagę od lekcji.

Zuzanna Cieślukowska, założycielka szkoły językowej online Zuza’s Languages, a także lektorka języka angielskiego i hiszpańskiego uważa, że nauka w szkole językowej online znacznie obniża stres związany z uczestnictwem w lekcjach:

„Kursant może uczyć się w znanym i bezpiecznym środowisku, co bezpośrednio przyczynia się do poprawy jego efektywności, a co za tym idzie szybkości uczenia się.”

Jako przykład Zuzanna podaje zajęcia z dziećmi:

„Zdarza się, że prowadzę zajęcia z dziećmi, które stresują się lekcją. Podczas zajęć online istnieje możliwość, aby rodzic, czy też opiekun towarzyszył dziecku w lekcji, co często jest dla niego ogromnym wsparciem. Stacjonarne szkoły językowe zazwyczaj nie oferują swoim uczniom tego typu rozwiązań.”

Nie narażaj się

W dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest, aby redukować ryzyko zarażenia się koronawirusem, czy też innymi powszechnymi dziś wirusami. Na co dzień często bywamy zmuszeni do przebywania w dużych skupiskach osób, dobrze jednak, abyśmy nie narażali się na niepotrzebne ryzyko. W tym wypadku kurs języka online jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto dba o swoje zdrowie.

Lektorzy z całego świata

Wspominając o tym, że jako kursant możesz uczyć się przebywając niemalże gdziekolwiek na świecie, nie sposób nie wspomnieć o lektorach. Biorąc udział w lekcjach online możesz bowiem uczyć się od najlepszych nauczycieli, gdziekolwiek mieszkają. Tak naprawdę jest to jeden z największych atutów kursu języka online- jeśli zależy Ci na jakości nauczania, na lektorze z konkretnej części świata, z określonego kraju- nauka języka online będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Jak wybrać dobrą szkołę?

Korzyści płynących z nauki języka online jest wiele, warto więc zapoznać się z ofertą szkół, które oferują taki rodzaj nauczania. Warto pamiętać, że dobre szkoły językowe online oferują studentom lekcje z lektorami posiadającymi duże doświadczenie w nauczaniu, są elastyczne i otwarte na potrzeby swoich uczniów. W czasach, w których żyjemy lekcje języka online są z pewnością warte uwagi, a szkoły tego typu oferują wiele świetnych rozwiązań, które nie są możliwe w przypadku uczęszczania na klasyczne zajęcia.

Zuzanna Cieślukowska – założycielka Zuza’sLangugesSchool

Po więcej informacji zapraszamy do ekspertki Pani Zuzanny Cieślukowskiej

kontakt@zuzaslanguages.com, +48 514 922 108, www.zuzaslanguges.com

Redakcja Clever People

Przewiń na górę